ANUNȚ

Primăria Comunei Bogdana este în curs de Elaborare a documentației Plan Urbanistic General (PUG) în format GIS pentru comuna Bogdana, județ Teleorman.

• Ce înseamnă și reprezintă PUG – Plan Urbanistic General?

PUG – Planul Urbanistic General este regulamentul local a Comunei în baza căruia se pot face următoarele acțiuni:

• Se stabilește INTRAVILANUL (cât și unde se poate construi)
  • Se stabilesc funcțiunile urbanistice cele mai potrivite pentru fiecare zonă din comună
  • Se stabilește unde se poate autoriza DIRECT (fără alte documentații de urbanism PUZ/PUD)
  • Se stabilesc drumurile și categoria lor de importanță
  • Indicatorii urbanistici POT, CUT, regim de înălțime, regimul de construire (cuplat, izolat, înșiruit)

Chestionarul atașat face parte dintr-un studiu sociologic care are ca obiectiv analiza calității vieții locuitorilor comunei Bogdana și colectare de propuneri pentru dezvoltarea localității. Rezultatele chestionarului vor fi luate în considerare de echipa de urbaniști responsabilă cu elaborarea PLANULUI URBANISTIC GENERAL al localității.

Chestionar